O 34% bohatšie kvitnutie, o 34% vyššia úroda

Hnojivá Kristalon odporúčajú aj čitatelia časopisu Receptář. Už od roku 2009 pravidelne prebieha jedinečný prieskum spokojnosti značiek výrobkov, ktoré používajú čitatelia časopisu Receptář vo svojej domácnosti, dielni alebo pri práci na záhrade. Prieskum je realizovaný formou dotazovania s otvorenými otázkami a týka sa 20 rôznych kategórií. V tomto prieskume spokojnosti značiek získal Kristalon už po šiesty krát 1.miesto v kategórii „Záhradné hnojivo“.

Produktový rad Kristalon ponúka 12 druhov hnojív podľa jednotlivých druhov rastlín, ďalej 3 druhy prémiových koncentrovaných hnojív vo fľašiach. Všetky sú bohatým zdrojom živín, mikroprvkov a vybrané druhy obsahujú aj fosfor vo zvláštnej forme fosfátov, tzv. polyfosfát – aktivátor kvitnutia.

Hnojivá Kristalon teda dokážu dodať rastlinám vyvážený pomer živín, aby rastliny krásne kvitli a prinášali úrodu. Ako však dosiahnuť o 34% bohatšie kvitnutie a o 34% vyššiu úrodu?

V roku 2015 testovali v Českej republike profesionálni záhradníci jedinečný urýchľovač hnojenia. Jedná sa o výluh z dážďovkového kompostu, ktorý urýchľuje účinok Kristalonu o 34%. Tento výluh z dážďovkového kompostu obsahuje prírodné enzýmy, ktoré priaznivo ovplyvňujú biologické procesy v pôde a v pletivách rastlín. Urýchľovač hnojenia, čiže Vitality komplex ďalej obsahuje humínové kyseliny, ktoré sú jednoducho povedané zodpovedné za tvorbu humusu v pôde.

Testovanie sa uskutočnilo vo vybraných záhradníctvach a na vybraných druhoch rastlín. O výsledkoch testov bola zhotovená fotodokumentácia.

Petr Pavlas, zahradnictví Pražmo – veľmi pozitívne hodnotí účinky Vitality komplexu pri aplikácii zálievkou do vysadených truhlíkov pelargónií. Obidva truhlíky boli prihnojené kryštalickým hnojivom Kristalon, avšak rastliny v truhlíku ošetrené naviac Vitality komplexom vykazujú podstatne väčšiu násadu kvetov.

Jan Miserovský, zahradnictví Machová – veľmi pozitívne hodnotí účinky VITALITY KOMPLEXu pri aplikácii na list pri pestovaní priesad zeleniny a balkónových rastlín. Rastliny reagujú silným rastom, zdravou sýtou farbou a rastom zdravého koreňového systému. Ako veľmi dobrý účinok hodnotí zvýšenú odolnosť voči chorobám a plesni.

Miroslav Podloucký, zahradnictví Hranice na Moravě – pozitívne hodnotí najmä nástup účinku u priesadách zeleniny. Pri aplikácii zálievkou sa účinok prejavil za veľmi krátku dobu pri priesadách paradajok. Rastliny reagovali hlavne sfarbením, došlo k obnove zelenej farby aj o čiastočne žltých listov rastlín.

Michal Kubíček, zahradnické centrum Prostějov – pozitívne hodnotí veľmi silný účinok pri použití zálievkou na okrasné dreviny v kontajneroch, poškodené rastliny po aplikácii veľmi silno reagujú a obrastajú. Zároveň môže pán Kubíček potvrdiť veľmi dobrý účinok na rastliny pelargónií vysádzaných z multipackov do truhlíkov. Vitality komplex aplikoval zálievkou aj postrekom na list, a rastliny po troch týždňoch po vysadení vykazovali silný, zdravý rast.

Jana Lysková, zahradnictví Třinec – potvrdila účinky Vitality komplexu na priesady zeleniny, sadba po aplikácii zosilnela, mala sýtu farbu a silné, pevné výhony. Tiež pozitívne hodnotila veľmi dobrý zdravotný stav rastlín.

Obsahuje mikroprvky

Mikroprvky v hnojive Kristalon slúžia ako rastlinné vitamíny a zabezpečujú výbornú kondíciu rastlín.

Aktivátor kvitnutia

Obsah fosforu v špeciálnej forme, ktorá je pre rastliny jednoduchšie a rýchlejšie prijateľnejšia.

Vyživuje a chráni

Vápnik chráni plody paradajok proti černeniu pupkov a plody paprík proti hnilobe.