Chcete bohatšiu násadu paradajok a paprík?

Pestovanie paradajok a paprík vo vlastnej záhrade sa stáva čoraz obľúbenejším u veľkého množstva pestovateľov v úžitkovej záhrade. Nie len pre ich chuť ale aj pocit z vlastnoručne vypestovanej úrody.

Dnes ale preskočíme vysievanie , keď že aktuálne je už väčšina vypestovaných priesad vysadená v záhone alebo skleníku. Počas toho, ako rastlinky rastú spotrebúvajú značnú časť živín nachádzajúcich sa v pôde a preto je potrebné opäť tieto živiny dostať do pôdy a tak zabezpečiť, že vysadené paradajky a papriky budú mať vždy dostatok výživy pre svoj zdravý rast, kvitnutie a následné plodenie.

Čo však keď počas kvitnutia a tvorby plodov nastane problém s černaním špičiek paprík a paradajok. Hlavne pri paradajkách sa tento problém objavuje, pretože sú oveľa viac háklivé na nedostatok vápnika, čo sa prejaví postupným černaním.

Práve preto je dobré používať hnojivo KRISTALON Zdravá paradajka a paprika, ktoré obsahuje dve zložky, hnojivovú a aktívny vápnik. Hnojivová zložka sa postará o to, aby bola rastlina zásobovaná základnými živinami a zložka s vápnikom zabráni problému s černaním špičiek paradajok a hnilobe špičiek paprík. Aplikácia hnojiva je veľmi jednoduchá o čom sa môžete presvedčiť aj v našom videonávode.

Kristalon Zdravá paradajka a paprika

  • špeciálny KRISTALON s obsahom 2 zložiek – hnojivo 300 g + vápnik 200 g
  • hnojivo bohaté na základné živiny a mikroprvky
  • zložka s vápnikom – účinná prevencia proti černaniu paradajok a hnilobe koncov papriky
  • rýchlo prijateľný vápnik (cez korene)
  • bohatý zdroj vápnika

Obsahuje mikroprvky

Mikroprvky v hnojive Kristalon slúžia ako rastlinné vitamíny a zabezpečujú výbornú kondíciu rastlín.

Aktivátor kvitnutia

Obsah fosforu v špeciálnej forme, ktorá je pre rastliny jednoduchšie a rýchlejšie prijateľnejšia.

Vyživuje a chráni

Vápnik chráni plody paradajok proti černeniu pupkov a plody paprík proti hnilobe.